Üyelik Sözleşmesi

mebrum.com.tr‘nin bütün yayin, iletisim ve hizmet biriminden yararlanmak için, mebrum.com.tr üyesi olmaniz gerekmektedir. mebrum.com.tr üyesi olabilmek için ise, asagidaki kosullar eksiksiz yerine getirilmelidir.

 

 1. Is bu Üyelik Sözlesmesi (bundan böyle SÖZLESME olarak anilacaktir), mebrum.com.trinternet adresinde ürün ilani vermek üzere yer alan tüm özel ve tüzel kisi ve kurumlar (bundan böyle KULLANICI veya KULLANICILAR olarak anilacaktir) ile mebrum.com.tr arasinda üye kayit asamasinda yapilmistir.

 

 1. mebrum.com.tr’yeüye olabilmek için üyelik formunun eksiksiz doldurulmasi gerekir. Bu forma aktarilan bilgilerin dogrulugunu üyelik isteginde bulunan KULLANICI kayitsiz sartsiz taahhüt eder. Üyelik basvuru formuna bilgi girisi yaparken, bilgi formunda istenilen hususlarin eksiksiz ve açik doldurulmasi zorunludur.

 

 1. KULLANICILAR,mebrum.com.tr‘ye üye olmak araciligiyla isbu SÖZLESME’nin tamamini okuduklarini, içerigini tamamiyla anladiklarini ve tüm maddelerini kayitsiz sartsiz kabul ettiklerini ve onayladiklarini pesinen taahhüt ederler.

 

 1. Bu üyelik iliskisi sanal bir ortamda olustugu için, kullanicinin üyelik basvurusu girdisinin tamamlanmasi, basvurunun da ayni düzeyde, mebrum.com.trtarafindan kabulü ile SÖZLESME tesekkül etmis olur. Karsilikli hak ve yükümlülükler basvurunun kabulü ile yürürlüge girer.

 

 1. mebrum.com.tr, SÖZLESME’yi tek tarafli olarak degistirme ya da tadil etme hakkina sahiptir.

 

 1. Aksi belirtilmedigi taktirde, mebrum.com.tr‘deki ücretli hizmetler/servisler karsiligi alinacak ücretler USD, Euro veya Türk Lirasi olarak hesaplanacak ve tahsil edilecektir.

 

 1. mebrum.com.trsiyasi amaçli veya baskalarina saldiri amaçli kullanilamaz.

 

 1. Yasalara aykiri ve genel ahlak prensibine uygun olmayan kisisel kimliklere saldiri mahiyetinde ilan verilemez. Yasalara göre, suç sayilan bir eylem araci olarak pastirmamarket.com girdileri kullanildigi zaman yasal mercilerden bir talep vuku bulursa, bu KULLANICI veya KULLANICILAR hakkinda bilgiler gerekli yerlere istem dogrultusunda verilecektir.

 

 1. mebrum.com.trtüm KULLANICILARIN kisilik haklarina, gizlilik haklarina saygi duymaktadir. 8. maddede yazili sebepler disinda ve yargi mercileri istemi haricinde her ne sebeple olursa olsun kisisel bilgileri hiçbir kurum veya kurulusa vermeyecegini kabul ve taahhüt eder.

 

 1. mebrum.com.trhiçbir sebep beyan etmeden istedigi KULLANICILARIN üyeliklerine son verme hak ve yetkisine sahiptir.

 

 1. mebrum.com.tr‘nin iptal ettigi veya üyelikleri sözlesme maddeleri geregince iptal edilen kullanicilarin üyelik bilgileri SAHIBINDENILAN tarafindan saklanacaktir.

 

 1. Üyelik sözlesme maddeleri geregince iptal edilen KULLANICILAR disinda, üyeliklerini iptal eden KULLANICILAR, mebrum.com.tr‘ye kullanici formu doldurarak basvurma suretiyle üyeliklerine geri alabileceklerdir.

 

 1. mebrum.com.tr, veri tabanina yapilabilecek saldirilar sonucu üyelik bilgilerinin kötü amaçli kisilerin eline geçmesi ve bunlarin kötü niyetli kullanilmasi halinde dogabilecek sonuçlardan dolayi sorumluluk kabul etmez.

 

 1. mebrum.com.tr‘nin amaci, herkesin ilan verebilecegi, isbu hizmeti internet ortamindaki milyonlarin faydasina sunmaktir. Gerek hizmetin arzi ve gerekse iletisim enstrümanlari ve üyelerin girdileri yönünden pastirmamarket.com’a hiçbir sorumluluk yüklenemez. KULLANICILAR arasindaki hiçbir islemde, pastirmamarket.com’un bizzat taraf oldugu özel anlasmalar disinda, hukuki sorumluluk tasimaz.

 

 1. Isim hakki ve marka haklarina tecavüz seklinde kullanim yapilamaz. Uygulamasi ne sekilde olursa olsun haksiz rekabet doguracak kullanim yapilamaz.

 

 1. Her türlü kullanim ve yazilimlarda telif haklari ve eser haklarina tecavüz edilmeyecektir. Her türlü telif hakki ve insan haklari sorumlulugu üyeye aittir. Bu sebeple pastirmamarket.com’a rücu kesinlikle mümkün degildir.

 

 1. mebrum.com.trüzerinden gerçeklesen islemler ile mebrum.com.tr’nin dogrudan veya dolayli olarak herhangi bir baglantisi olmamasindan mütevellit, KULLANICILAR, mebrum.com.tr‘deki islemlerden dolayi ortaya çikabilecek her türlü anlasmazliklar ve akabinde bu anlasmazliklarin yaratacagi her türlü iddia, talep veya hasar beyanlarindan, mebrum.com.tr‘nin sahiplerini, temsilcilerini ve/veya çalisanlarini sorumlu tutmamayi, tazminat talep etmemeyi ve üçüncü kisi ve kurumlar tarafindan kendisine yöneltilecek her türlü talepten muaf tutmayi isbu SÖZLESME’yi onaylayarak ve mebrum.com.tr‘ye üye olarak pesinen kabul ve beyan eder.

 

 1. mebrum.com.tr, pastirmamarket.com üzerinde hileli, siyasi ve dini amaçli, yaniltmaya yönelik, eksik ve/veya yanlis beyanda bulunan KULLANICILAR’in tek tarafli olarak herhangi bir onay gerektirmeden ve önceden uyarida bulunmadan geçici ve/veya süresiz olarak üyelikten ihraç etme hakkina haizdir.

 

 1. mebrum.com.tr‘nin tamamiyla kontrolü disinda , internet kullanimindan (elektrik kesintisi, donanim problemleri, altyapi sorunlari, dogal afetler, vs. gibi) dolayi birçok sorunlar yasanabilir. Bu ve bunun gibi sebeplerden, pastirmamarket.com hiçbir sekilde sürekli, kesintisiz ve güvenli hizmet verecegini garanti veya taahhüt edemez.

 

 1. mebrum.com.trve KULLANICI, hukuken tamamen bagimsiz taraflardir. Bu iki bagimsiz taraf arasinda herhangi bir is ortakligi ve/veya isçi/isveren iliskisi bulunmamaktadir.

 

 1. Bir ürün veya bir hizmet için yalnizca bir ilan verebilirsiniz. Ayni ürün veya hizmet için tekrarlanan ilanlar tarafimizdan silinmektedir. Bu davranislarin tekrari halinde kullanicinin üyeligi tarafimizdan sonlandirilir.

 

Yirmibir (20) maddeden ibaret bu üyelik genel prensipleri ayni çerçevede taraflari baglayici nitelikte olup is bu “Üyelik Sözlesmesi” nin uygulanmasinda, yorumlanmasinda ve bu “Site Kullanim Kosullari” dahilinde dogan hukuki iliskilerin yönetiminde yabancilik unsuru bulunmasi durumunda Türk kanunlar ihtilafi kurallari hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktir. Isbu sözlesmeden dolayi dogan veya dogabilecek her türlü ihtilafin hallinde Istanbul Mahkemeleri (Merkez) ve Icra Daireleri yetkilidir.”